Як поводитися під - час землетрусу, щоб вижити

Дата: 09.02.2023 10:37

Підземні поштовхи в район гір Карпат є звичайним явищем для нашого краю. На щастя  вони  незначні. Однак трапляються  й більш потужні землетруси, які можуть завдати шкоди людині.

Що слід робити коли ви почули якісь поштовхи?

• Зберігайте спокій, уникайте паніки. Дійте негайно, як тільки почуєте коливання грунту або споруди. Заспокойте дітей і тих хто отримав  психологічну травму. Головна небезпека, яка  Вам загрожує-це  предмети і уламки, що падають.
  • Негайно залишіть кутові кімнати, якщо  Ви знаходитесь вище другого поверху. Негайно перейдіть у більш безпечне місце,  якщо   Ви знаходитесь  у приміщенні. Станьте в отворі внутрішніх  дверей , або кутку кімнати,  надалі від вікон і важких предметів, ліфти  вийдуть з ладу.
  • Швидко залишіть будинок і відійдіть від нього на відкрите місце, якщо Ви знаходитесь на першому, або на  другому поверсі.
  • Негайно залишіть  кутові кімнати, якщо Ви перебуваєте вище  другого поверху.
  •   Станьте в отворі внутрішніх дверей, або кутку кімнати подалі від вікон і важких предметів.
  • Якщо можливо,  сховайтеся під стіл – він  захистить Вас від падіння важких предметів і уламків.
  • Не  кидайтеся до сходів , або до ліфта, якщо Ви знаходитеся на висотній споруді вище п’ятого поверху. Вихід із споруди буде заповнений людьми, а ліфти вийдуть з ладу.
  • Не запалюйте свічки та сірники, не користуйтеся запальничками під-час та одразу після підземних поштовхів, оскільки може статися пожежа або вибух через витік газу, бензину чи інших легко-займаючих речовин.
  • Вибігайте з будинку швидко але обережно. Остерігайтесь уламків, електричних дротів та інших джерел небезпеки.
  • Віддаліться від високих споруд, шляхопроводів, мостів та ліній електропередач.
  • Зупиніться, якщо Ви їдете автомобілем, відчиніть двері та залишайтеся в машині до припинення коливань.

Дії після землетрусу:

• Зберігайте спокій,  допоможіть при можливості постраждалим, викличте медичну допомогу тим, хто її потребує.
  • Оберігайтеся раптових обвалень, витоку газу, ліній електромереж, розбитого скла.
  • Перевірте зовнішнім виглядом стан мереж електро- газо- та водопостачання.
  • Обовязково кип’ятіть питну воду.
  • Перевірте чи немає загрози виникнення пожежі..
  • Не користуйтеся відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними приладами.
  • Не користуйтеся телефоном надовго, окрім повідомлення про серйозну небезпеку.
  • Будьте готові до повторних поштовхів.

Життя прекрасне! Все буде добре!

Фельдшер санітарний

відділення епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Долинського відділу Калуського районного відділу