Інфекційний мононуклеоз
Щороку серед жителів населення територіальних громад реєструється по 1-2 випадки захворюваності на інфекційний мононуклеоз .
Що таке інфекційний мононуклеоз і що його спричиняє?
Інфекційний мононуклеоз або «хвороба поцілунків»– це комплекс проявів, які виникають на фоні зараження певними інфекціями. Частіше за виникає на фоні первинного інфікуванні герпесом 4 типу – вірус Епштейн Барра, герпесом 5 типу – цитомегаловірус і герпесом шостого типу, іноді виникає при інфікуванні токсоплазмою. «Хвороба поцілунків», тому що найчастіше хворіють підлітки та молоді люди до 30 років, через тісний контакт (поцілунки, сексуальний контакт).
Інфікування переважно відбувається через слину: облизування іграшок, поцілунки, пиття з однієї пляшки тощо, а також через переливання крові, трансплантацію.
Вірус проникає через слизові оболонки гортані і носоглотки , з подальшим розмноженням та накопиченням в них. В подальшому уражаються регіонарні лімфатичні вузли , які утративши бар’єрну функцію пропускають інфекцію в кров.
Захворювання проявляється типово, як при ГРВІ з підняттям температури (38-39°С), закладеність носа, уруднення дихання, осиплість голосу, піднебінні мигдалики збільшуються з появою нальотів схожих на нальоти при дифтерії. Вірус уражаючи лімфатичні вузли, печінку, селезінку розвивається інфільтрація тканин атипічними мононуклеарами. Лімфатичні вузли збільшуються в розмірах. При ураженні печінки можливий розвиток жовтяничних форм.
Основні профілактичні заходи при інфекційному мононуклеозі полягають у веденні здорового способу життя, зміцненні імунної системи та дотриманні правил особистої гігієни ( а саме: уникати контакту рук з ротом, хворому використовувати індивідуальні столові прибори, дітям не можна користуватися іграшками хворих однолітків).
Також потрібно мінімізувати контакт з особою , які хворіє інфекційним мононуклеозом
В осередку інфекції проводити постійне вологе прибирання та провітрювання приміщення.
Особи, які недавно перенесли підтверджену ВЕБ-інфекцію або хворіли на мононуклеозоподібне захворювання, не повинні бути донорами крові та органів для трансплантації.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)