Як швидко зігрітися при відключенні опалення чи електрики!

Дата: 31.01.2023 15:05

Відключення електроенергії часто призводить до відсутності опалення у приміщеннях. Іноді буває так, що через російські обстріли може зникнути разом з електрикою тепло в батареях або джерело опалення потребує електроенергії.

Зігрітися за таких умов необхідно, оскільки зниження температури тіла небезпечне. Як зігріватися правильно – читайте нижче.

Як зігрітися у холодній квартирі

Багатошаровість одягу. Використовуйте шари у своєму одязі, надягайте термобілизну - це збереже тепло вашого тіла та вбере зайву вологу. Зверху надягніть флісову кофту, теплий светр. Якщо ви знаходитесь вдома - ховайтеся під теплою пуховою ковдрою. Ще можна використовувати туристичний спальник або ж поставити намет - в ньому тепло зберігатиметься довше.

Не забувайте тримати в теплі ноги - надягніть кілька пар звичайних шкарпеток або використовуйте теплі. Слідкуйте, щоб гумки не тиснули, оскільки це порушує циркуляцію крові й ноги замерзають.

Їжа та пиття. По можливості використовуйте теплу їжу та пиття. У цьому вам допоможуть термоси та термокухлі. Можна зробити найпростішу грілку зі скляної пляшки – налийте в неї гарячу воду, загорніть у тканину та покладіть під ковдру.

Рухайтесь. Намагайтеся більше рухатися – це допомагає зігрітися. Можна зайнятися домашніми справами, прибиранням, а можна кожні півгодини-годину робити невелику розминку – це покращить кровообіг, і ви зігрієтесь.

Як уникнути переохолодження

Переохолодження виникає, коли температура тіла людини опускається нижче норми - 36,6 градуса. Різке зниження температури – критичне. Найчастішою причиною переохолодження є тривалий вплив низьких температур, а найуразливішою групою – люди зі зневодненням та фізично виснажені.

Симптоми переохолодження:

сонливість

озноб

зниження фізичної активності

втрата свідомості

сплутаність свідомості чи втрата пам'яті

нечіткі слова чи бурмотіння

уповільнене поверхневе дихання

слабке наповнення пульсу

порушення координації чи повільні рухи

яскраво-червона або синя холодна шкіра

Як уберегтися від переохолодження

Якщо ваші речі промокли - постарайтеся переодягнутися в сухі

Уникайте протягів

Випийте гарячий напій і з'їжте щось із великою кількістю білка

Зробіть прості вправи руками та ногами

Якщо ви опинилися на відкритому просторі – шукайте укриття у сухих та теплих місцях, утеплюйте кінцівки та голову.

Під собою розмістіть подушки та каремати.

І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму. Врешті-решт пам’ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – це до неї не потрапляти.

Пам’ятайте: ваше здоров’я – у ваших руках.