Витвицька громада
Івано-Франківська область, Калуський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Правець під час війни

Дата: 30.01.2023 15:11
Кількість переглядів: 145

Інфекційні захворювання завжди залишаються поруч з нами. Особлива небезпека розповсюдження інфекцій з’явилася зараз – під час війни.   Ще під час Першої світової війни людству довелося зіштовхнутися з працем, як із надзвичайною небезпекою. Величезна кількість бійців втратила життя не в бою, а саме в результаті інфікування. Подолати епідемію та знизити темпи розповсюдження у 1914 р. вдалося завдяки використанню протиправцевого анатоксину.

    Під час війни найпоширенішими шляхами інфікування правцем є:

  • рани будь-якого типу, до яких потрапляє бруд, або ж ті, що були нанесені забрудненими предметами; складні переломи з оголенням кості, значним ураженням;
  • травми, які характеризуються великим об’ємом відмирання тканин;
  • роздушені травми;
  • наявність виразок на поверхні тіла;
  • виконання хірургічних маніпуляцій в польових умовах, без дотримання норм стерильності тощо.

       Проте і в нормальному житті ризик інфікуватися спорами бактерій Clostridiumtetani може бути високим. Адже інфікуватися можна  при потраплянні правцевої палички в рану людини через поріз, травмування гострим предметом, укусу тварин.

       Провідними симптомами  правцю є:

  • спазми щелеп та проблеми з функцією ковтання;
  • спазми м’язів;
  • болюче скуття м’язів в тілі;
  • напади, схожі на судоми;
  • головний біль та стрибки артеріального тиску;
  • лихоманка та надмірна пітливість.

       Профілактика правцю

      Основні методи запобігання хворобі полягають в дотриманні умов санітарії при обробці ран, хірургічних втручань під час війни, а також можлива вакцинація дітей та дорослих.

     В офіційному календарі щеплень дітей до 6-ти років передбачено графік введення вакцини АКДП. Дорослі ж мають робити ревакцинацію кожні 10 років.Це значно зменшує ризики інфікування. Тому, якщо Ви зараз маєте можливість, і давно порушили свій графік щеплень, пройдіть курс вакцинації заради власної безпеки.  Надавайте особливу увагу пораненням, навіть незначним. Обробляйте рани антисептичними розчинами, накладайте пов’язки.  Незалежно від того, де ви знаходитесь – в окопах, бомбосховищах або в тилу, подбайте про власну безпеку.

      При загрозі розвитку правця проводять екстрену профілактику протиправцевою  сироваткою або протиправцевим імуноглобуліном, що містять антитіла до токсину. Неспецифічні методи спрямовані на попередженні травматизму , своєчасна обробка ран 3% розчином перекису водню. При одержанні травми, укусу чи при перших симптомах негайно зверніться за медичною допомогою.          

     В Україні є всі умови для подолання цієї небезпечної інфекційної хвороби.      Від Вас вимагається зовсім не багато – це вакцинація, Своєчасна обробка рани та негайне звернення за медичною допомогою!

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь