У питаннях оренди землі та передачі земельних ділянок Україна повертається до правил, які діяли до 24 лютого:

Дата: 23.11.2022 09:33

Із набуттям чинності Закону щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок с/г призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель (№ 2698) у питаннях оренди землі та передачі земельних ділянок Україна повертається до правил, які діяли до 24 лютого:

-відновлюються електронні земельні аукціони;

-припиняється автоматичне поновлення договорів, які скінчилися після запровадження воєнного стану;

-громадяни та юридичні особи, які набули права постійного користування землею, отримали можливість викупити такі ділянки на виплату;

-дозволяється реєструвати ділянки в кадастрі, а це забезпечить право оренди фермерів, сприятиме запобіганню рейдерським захопленням.

-Про це зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Людмила Шемелинець під час ефіру на ІСTV.

-«Земельні аукціони, які запрацювали, допоможуть наповнювати місцеві бюджети. Також це дасть можливість громадам відновити своє основне джерело надходжень», – підкреслила Людмила Шемелинець.

Більше -https://youtu.be/9IqnCqmbIWM.