Що робити у разі ядерної атаки

Дата: 31.10.2022 16:01

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну загострило побоювання українських та світових політиків, щодо ймовірності використання РФ ядерної зброї. Єдиний випадок застосування ядерної зброї в історії людства – це бомбардування міст Хіросіма та Нагасакі зброєю відомою під назвою «Малюк» і «Товстун». Наслідками було те, що третина людей, що жили в місті загинула, кожна людина зазнала наслідків від атаки. Люди не розуміли, що сталося, адже миттєво від вибухів загинуло 70 тис. мешканців Хіросіми.

Визначають кілька видів ураження внаслідок впливу радіаційного фактору ядерної зброї.

- зовнішнє опромінення від радіоактивних матеріалів, які переносяться в повітрі ( пил, рідина або аерозолі).

- внутрішнє опромінення від радіонуклідів: вдихання їх в радіоактивній хмарі

Виживання кожної людини окремо, її особиста турбота. І той, хто прийме вірні рішення найбільшою ймовірністю виживе!

Наслідками ядерного вибуху є те, що ядерний вибух викидує енергію в 3-формах:

- світлове і теплове опромінення

- ударна хвиля

- радіація

Кількість викинутої енергії залежить від потужності і монтування вибухового заряду. Має значення на якій висоті буде проведений викид, погода, час пори року, місцевість. Ударна хвиля розповсюджується повільніше ніж спалах світла. За 35 секунд (час розповсюдження хвилі на 10 км.) необхідно знайти укриття.

Найкраще місце захисту - це будинок з укриттям в підвалі з герметичними, посиленими стінами. Пам’ятайте: чим важчі і щільніші матеріали, із яких Ви спорудили укриття - тим сильніший захист!

Якщо ударна хвиля Вас застала в приміщенні, розмістіться так, щоб вікна були якомога дальше від Вас. Накрийтеся цупкою та товстою тканиною, щоб попередити пошкодження кусками скла.

Необхідно захистити органи дихання і поверхні шкіри. Одягнути респіратор, маску, якщо є протигаз, щільно прилягаючі окуляри. На ноги одягнути мішки для сміття, любі пакети. На тіло одягнути дощовик поверх респіратора, щільно притягнути його до тіла.

Не користуйтесь телефоном!

Якщо поблизу немає укриття і Ви в відкритому просторі, поблизу є канава, кювет, водопровід, потічок – перемістіться туди, ляжте лицем вниз і закрийте голову руками.

Рекомендовано в сховищах залишатися біля двох тижнів. Обов’язково зробити запаси води, їди мінімум на 2 тижні. Необхідно мати аптечку першої невідкладної допомоги. Зимою обов’язково теплий одяг, шкарпетки і білизна.

Необхідно попередньо також скласти такі речі: постільну білизну, подушки, розкладні ліжка, туалет, поліетиленові пакети, посуд для приймання їжі, нафтову лампу, сірники, свічки, паперові рушники, віник, радіоприймач із запасними батарейками, сокира, шнур, вогнегасник. Засоби гігієни: мило, зубна щітка, паста, накидки на чоботи гумові і рукавиці гумові. Документи.

Запас продуктів харчування необхідно зберігати в герметично закритих контейнерах. Запас води також в герметично закритих баках, а краще воду бутильовану. Отож, коли Ви раптом побачили неймовірно яскравий спалах, яскравіший за сонце – сховайтеся в укриття якомога скоріше. Це дуже підвищить ваші шанси на виживання. Можливість вижити – є! Зберігайте спокій!

Фельдшер санітарний

відділення епідеміологічного нагляду ( спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань                                              Руслана Ходак