Обережно - вітряна віспа!

Дата: 20.10.2022 12:03

Будьте обережні на теренах Долинщини реєструються випадки вітряної віспи. Так, за останній тиждень зареєстровано 5 випадків захворювання на вітряну віспу. Вітряна віспа ( вітрянка) – це вірусне інфекційне захворювання викликане вірусом Varicella–zoster, ( герпес, вірус людини – 3, що може бути причиною оперізувального герпесу ). Перші симптоми захворювання – підняття температури, загальне нездужання, свербляче висипання з невеликими наповненими рідиною бульбашками. Джерелом захворювання – є хвора людина. Сприйнятливість до захворювання дуже висока. Механізм передачі повітряно-крапельний і вражає переважно дітей, а також через безпосередній контакт чи плаценту. Інкубаційний період – це час від контакту з хворим до розвитку клінічної картини і становить10 – 21 день, в середньому до 14 днів. Особливу небезпеку захворювання становить для дорослих з хронічними захворюваннями, а також жінок які хворіли перед пологами. При перших симптомах захворювання необхідно звертатися за медичною допомогою. У разі виявлення хворого на вітряну необхідно його ізолювати вдома до 5-го дня з моменту появи останнього елементу висипу, а за контактними особами встановити спостереження із щоденним вимірюванням температури . У осередку інфекції потрібно проводити вологе прибирання та часте провітрювання приміщень.

Лікар – епідеміолог Долинського відділу Калуського районного відділу Соловій Руслана Петрівна