З 1 листопада в Україні запрацює електронний рецепт (е-рецепт) на відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів

Дата: 02.09.2022 15:55

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області звертає увагу на те, що з 1 листопада 2022 року  в Україні запрацює електронний рецепт (е-рецепт) на відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів.

Тому буде виникати багато запитань щодо правил відпуску даних препаратів.

1. Чи діятиме паперовий рецепт на відпуск наркотичних лікарських засобів?

Так, паперові рецепти діятимуть ще деякий час — медичні заклади, які поки не працюють з електронною системою охорони здоров’я (ЕСОЗ), матимуть можливість виписувати рецепти на паперових бланках.

Втім, важливо зауважити, що йдеться не про звичайні паперові рецепти. Це спеціальні рецептурні бланки форми №3, які виготовляються на рожевому папері та підлягають суворій звітності та обліку. Ці вимоги не є новими, а, навпаки, добре знайомі працівникам медичних закладів та аптек

2На які наркотичні та психотропні препарати потрібен е-рецепт?

Йдеться про лікарські засоби, які мають наркотичну дію та обіг яких є суворо обмеженим. Такі препарати відпускаються винятково за рецептом лікаря, виписаним на спеціальному рецептурному бланку форми №3, та за конкретними медичними показаннями.

З листопада для відпуску цієї групи препаратів додається новий цифровий інструмент — електронний рецепт.

3. Як пацієнт зможе отримати електронний рецепт на наркотичний лікарський засіб?

Е-рецепт на наркотичний препарат можна отримати безпосередньо в того лікаря, який відповідає за лікування пацієнта. Разом з тим у МОЗ зауважують, що для цього особа має бути зареєстрованою в ЕСОЗ. Під час виписування е-рецепта пацієнту надійде смс із номером рецепта та унікальним кодом підтвердження, які він має повідомити фармацевту в аптеці для отримання призначених препаратів. Втім, якщо лікар поки не працює з ЕСОЗ, він випише пацієнту паперовий рецепт.

4. У якій аптеці можна придбати наркотичні лікарські засоби за е-рецептом?

Придбати наркотичні (психотропні) лікарські засоби за е-рецептом, як і раніше, можна в тих аптеках, що мають відповідну ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Водночас для відпуску таких препаратів за е-рецептом аптечні заклади до листопада повинні обов’язково зареєструватися в ЕСОЗ.

5. Як пацієнт зможе отримати електронний рецепт на наркотичний лікарський засіб?