Стамбульська конвенція. Запитання та відповіді

Дата: 09.08.2022 11:45

ЧИ ОЗНАЧАЄ ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО ЛИШЕ ТЕ НАСИЛЬСТВО, ЯКЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ В СТІНАХ ДОМУ?

Ні. Домашнє насильство означає фізичне, сексуальне, психологічне й економічне насильство, яке трапляється в родині, в домогосподарстві чи між колишнім або теперішнім подружжям або партнерами. Кривдник не обов'язково має зараз чи раніше жити з постраждалою особою, щоб таке насильство вважалося домашнім.

Це означає, що захист, який пропонує Конвенція, зокрема поширюється на особу, що розлучилася з партнером, який вчиняє насильство, і живе у власному домі, однак досі відчуває загрозу з його боку. Також воно включає насильство, яке може трапитись у стосунках хлопця та дівчини.

За матеріалами брошури Ради Європи про конвенцію: https://bit.ly/3PjCP0C

Нагадаємо, Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію 20 червня 2022 р. Конвенція є найбільш всеосяжним міжнародним договором щодо боротьби з насильством стосовно жінок і домашнім насильством.

Інформація поширюється в межах проєкту Офісу Ради Європи в Україні «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні» (COVAW): https://bit.ly/3NLwKsL

Офіс Ради Європи в Україні - Київ

#СтамбульськаКонвенція