Укравтодор впроваджує низку рішень, які дозволять швидше проєктувати та будувати дороги

Дата: 13.05.2022 23:26

Укравтодор разом із командою Мінінфраструктури напрацьовують низку системних рішень, впровадження яких дасть можливість скоротити терміни на проєктування доріг та штучних споруд, а зробити процес державних закупівель у сфері дорожнього будівництва швидшими без втрати якості.

Про це розповів перший заступник голови Укравтодору Андрій Івко, який представляє Україну на Конференції європейських директорів доріг (CEDR) у Будапешті.

У відомстві зазначили, що йдеться про ретельну оцінку завданих руйнувань та збитків, спрощення і скорочення термінів на проєктування доріг та штучних споруд, створення типових проєктів, а також трансформацію підходу до державних закупівель, для яких створюють єдині кваліфікаційні критерії відбору.

«Важливим є перехід на європейську систему ціноутворення (на зразок CESSM), розробка типових видів договорів за стандартом FIDIC та комплексний контроль на всіх етапах», – додають в Укравтодорі.

Івко повідомив, що за останніми підрахунками російські окупанти зруйнували 24 тис. км доріг та більш ніж 300 мостів. Все це, за наявності відповідного фінансового ресурсу, можливо відбудувати приблизно за 3-4 роки.

«Conference of European Directors of Roads (CEDR) — організація європейських національних дорожніх адміністрацій, яка сприяє удосконаленню управління дорогами. Вперше Укравтодор ініціював обговорення членства в CEDR у 2016 році. На заході 12-13 травня було погоджено рішення щодо членства Укравтодору, яке буде формально затверджено на засіданні Ради Директорів CEDR», – повідомили в компанії.