Допомога 6500 грн. у зв’язку з війною: Кабмін затвердив постанову

Дата: 21.03.2022 14:53

Уряд затвердив постанову КМУ від 04 березня 2022 р. № 199  щодо надання у 2022 році застрахованим особам одноразової матеріальної допомоги у зв’язку з втратою частини зарплати (доходу), робота (економічна діяльність) яких тимчасово зупинена внаслідок війни. Ці зміни почали діяти з 5 березня.

Хто ж насправді отримає цю допомогу?

Нова грошова допомога  через війну надається застрахованим особам, які працюють на умовах:

• трудового договору (контракту),
  • гіг-контракту,
  • іншого цивільно-правового договору,
  • на інших підставах, передбачених законом,
  • та фізичним особам — підприємцям, але не всім!

А тільки тим, страхувальники яких одночасно відповідають таким ознакам:

• перебувають на обліку як платники ЄСВ в окремих адміністративно-територіальних одиницях за переліком, що затверджується КМУ за поданням ДСНС;
  • подали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік;
  • не є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування.

Тобто, дивитимуться не стільки на конкретні втрати фізособи у зарплаті або в цивільно-правовій винагороді, яку вона не отримала під час війни, а й на того, хто мав ці кошти виплатити (або хоча б нарахувати), проте цього не зробив.

На виплату допомоги виділяється майже 21,5 млрд. грн. шляхом перерозподілу бюджетних коштів з інших програм.

Затверджений перелік областей

Згідно з розпорядженням Уряду від 06.03.2022 р. №204-р, до переліку областей, де діятиме програма, увійшли Волинська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області та Київ.

Як отримати кошти?

Спершу обновіть додаток “ДІЯ”.  Відтак, подайте запит у закладкі “Послуги”- “єПідтримка” . Опісля – автоматично з’явиться номер банківського рахунку (на яку ви вже отримували 1000 грн)

Розмір РАЗОВОЇ допомоги – 6500 грн. використовуєте на власний розсуд. Термін використання цих коштів не обмежено.

Офіційні документи:

• Постанова КМУ від 04 березня 2022 р. № 199: https://bit.ly/3tjEECH
  • Розпорядження Уряду про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми “єПідтримка”: https://bit.ly/3wdpqRA