З 01 лютого 2022 року в Україні розпочалася кампанія по проведенню щеплень всім невакцинованим від поліомієліту дітям у віці до 6 років, яка триватиме 3 тижні

Дата: 03.02.2022 08:59

Поліомієліт – гостра інфекційна хвороба, яка спричинює інвалідність і є небезпечною для життя. Її викликають поліовіруси, які потрапляють в організм зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду.  Поліовірус поширюється швидко і непомітно через відсутність будь – яких симптомів у більшості інфікованих.

Поліомієліт загрожує невиліковним паралічом, а в 5-10% - смертю, через параліч дихальних м’язів.

Запобігти  даній недузі може тільки проведення профілактичних щеплень, які проводяться в 2-4-6 міс, 18 міс, 6 років та 14 років.

Особливо турбує низькій відсоток охоплень рутинними щепленнями до 80%. На території Долинщини  цей показник ще нижчий. В нормі показник охоплення щеплень має бути 95-97 %. Дане щеплення є одним з 10, які внесені до Національного календаря профілактичних щеплень і є обов’язковими.

Про наявність обов’язкових щеплень Ви можете дізнатися  у сімейного лікаря з яким у Вас укладена Декларація.

Просимо всі родини , в яких є діти не щеплені чи щеплені поза календарем і не мають протипоказів до їх проведення звертатися до найблищого пункту  щеплень. Наголошуємо, що всі вакцини є сертифіковані і безпечні. Щеплення проводяться безкоштовно.

Збережіть здоров’я своїх дітей і власний спокій.

Завідувач відділення епідеміологічного

нагляду (спостереження ) та профілактики

інфекційних захворювань Долинського відділу

Калуського районного відділу