ЩОДО ОБМЕЖЕННЯ ОБІГУ ПЛАСТИКОВИХ ПАКЕТІВ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Дата: 18.08.2021 08:34

Верховна Рада України 1 червня проголосувала у другому читанні за закон про «заборону пластикових пакетів» (№2051-1), який має на меті покращити екологічну ситуацію і наблизити Україну до європейських стандартів (згідно з пояснювальною запискою). Ініціативу підтримали 297 депутатів (майже конституційна більшість!).

Законом забороняється розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

1) надтонких пластикових пакетів;

2) тонких пластикових пакетів;

3) оксорозкладних пластикових пакетів.

Заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети.

Також заборона не поширюється на надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Пластикові пакети, що не відповідають встановленим цим Законом вимогам, підлягають вилученню з обігу в порядку, встановленому Законом "Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції".

Крім цього, Законом визначено, що розповсюдження пластикових пакетів здійснюється виключно на платній основі. Роздрібні ціни на пластикові пакети не можуть бути нижчими за мінімальні ціни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Суб’єкти господарювання, винні у порушенні законодавства щодо обмеження обігу пластикових пакетів на території України, несуть відповідальність у вигляді штрафів:

- за незаконне розповсюдження пластикових пакетів – 8500 -17000 грн, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – 17000 - 34000 грн;

- за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – 1700 - 3400 грн, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – 3400 - 8500 грн.