Обережно - аргресивні комахи!

Дата: 03.08.2021 09:11

Все частіше мешканці краю звертаються до рятувальників по допомогу із ліквідації гніз агресивних комах із прибудинкових територій, у будівлях та спорудах житлового сектору. І не дарма, адже саме на серпень місяць припадає шлюбний період у бджіл, ос та шершнів, вони стають особливо агресивними і несуть собою загрозу для життя та здоров’я людей.
Як розпізнати, що вас вжалила одна із цих комах?
Перш за все, в місці укусу виникають біль, паління, почервоніння і набряк. Крім таких місцевих реакцій можуть з'являтися і загальні: нездужання, запаморочення, нудота, болі в суглобах, підвищення температури (іноді, досить значне), утруднення дихання або навіть, втрата свідомості.
Розглянемо основні правила надання першої допомоги при укусах бджіл, ос, джмелів:
- Відразу ж після укусу бджоли необхідно, обережно видалити жало з ранки (не роздавивши отруйну бульбашку на жалі).
- Якщо людина знепритомніла, намагайтесь привести її у свідомість, потерши скроні нашатирним спиртом або давши понюхати його.
-  Добре промийте місце укусу мильною водою.
- Зробіть пов'язку з нашатирного спирту, розведеного водою в співвідношенні 1:5.
- При сильному болі, накладіть компрес з холодної води.
- Давайте потерпілому від укусу пити багато рідини, щоб нейтралізувати шкідливі речовини, які потрапили в кров з отрутою.
- При високій температурі прийміть жарознижуючі засоби і викличте лікаря.
Увага! Потрібно терміново звернутися до лікаря, якщо оса або бджола укусила в око, губи, рот або язик, оскільки пухлина в цих місцях може бути небезпечна для життя. До приїзду лікаря слід охолоджувати місце укусу. Якщо потерпілий не приходить в свідомість або місце укусу все більш опухає, підвищується температура, з'являється висип, головний біль, запаморочення, проблеми з диханням - необхідно забезпечити хворому повний спокій і негайно звернутися за медичною допомогою. Така реакція організму указує на алергічну реакцію, яку можна зняти тільки у медичні установі.

Начальник Калуського РУ ГУ ДСНС     Василь Микитин