Увага: в окремих районах Івано-Франківщини посадки картоплі під загрозою пошкодження личинками колорадського жука

Дата: 16.06.2021 11:01

За даними спеціалістів відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, в Галицькому та Тлумацькому районах на ранніх посадках картоплі та помідорів спостерігається відродження личинок колорадського жука та пошкодження ними рослин.

Для недопущення масового пошкодження картоплі рекомендуємо обстежити посадки культури і за наявності личинок І-ІІ віку (при чисельності 10-20 екз. на рослину за 8-10% заселених рослин) провести обробки інсектицидами та біопрепаратами відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

У приватному секторі використовують препарати, дозволені для роздрібного продажу населенню, згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Для профілактики резистентності фітофагів проводять почергові обробки одним із інсектицидів з різними діючими речовинами.

При роботі з пестицидами необхідно дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.