Спалах сажі без подальшого горіння. І чому потрібно чистити димохід?

Дата: 19.04.2021 12:30

17 квітня о 09:45 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу жилового будинку в селі Витвиця, вул. Івана Франка. До місця події було направлено вогнеборців Державної пожежно-рятувальної частини №10 та Державної пожежно-рятувальної частини №23. На момент прибуття рятувальників по зовнішніх ознаках нічого не було видно. Як з'ясувалося, відбувся спалах сажі без подальшого горіння.

Осідаючи на стінках димоходу, сажа згодом звужує існуючий просвіт і заважає вільному проходженню диму. До того ж щільний наліт сажі не дозволяє стінок димоходу повноцінно прогріватися, що загрожує зниженням тяги, зниженням ККД каміна, проникненням диму всередину приміщення.

Існує ризик загоряння сажі в димоході внаслідок високої температури. Такий розвиток подій загрожує початком розтріскування стінок димоходу, що поступово призведе до повного його руйнування. Але і це ще не все. Іскри, які будуть вилітати з димоходу, можуть стати джерелом пожежі, що вкрай серйозно. Погані показники тяги також можуть мати погані наслідки. Наприклад, вони можуть привести до отруєння чадним газом.

Тому, щоб вберегтися від виникненням пожеж, спричинених спалахом сажі і для підтримки постійної працездатності систем трубопроводів необхідно проводити профілактичні заходи, що перешкоджають утворенню нальотів з сажі!

Начальник Долинського РВ У ДСНС                              Андрій ПАНАС