На Прикарпатті триває проведення обов’язкових профілактичних заходів щодо інфекційних хвороб тварин

Дата: 09.04.2021 09:05

Спеціалісти державних установ ветеринарної медицини Івано-Франківщини з метою забезпечення благополуччя території області щодо інфекційних хвороб тварин, їх ранньої діагностики і профілактики, а також створення ефективного контролю за станом здоров’я тварин, проводять комплекс обов’язкових протиепізоотичних заходів

Зокрема, здійснюється:

- відбір крові для лабораторної діагностики лейкозу, бруцельозу, лептоспірозу, грипу птиці,

-   діагностика туберкульозу,

-  профілактика сибірки, сказу, хвороби Ньюкасла птиці, класичної чуми свиней,

-  ідентифікація тварин, в тому числі приплоду, з обов’язковим кріпленням бирок єдиного зразка.

Крім того,  власникам тварин надаються роз’яснення щодо умов утримання та годівлі тварин, недопущення виникнення інфекційних хвороб, зокрема таких, як африканська чума свиней, сказ, грип птиці, хвороба Ньюкасла, заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби та інших.

Закликаємо до співпраці керівників органів місцевого самоврядування для забезпечення обстеження поголів’я тварин при здійсненні лабораторно-діагностичних та лікувально-профілактичних заходів в особистих селянських господарствах населення.

Адже вирощування здорових тварин – це запорука здоров’я людини та здоров’я суспільства в цілому!