ОБЕРЕЖНО!ПТАШИННИЙ ГРИП НА УКРАЇНІ ЗАГРОЖУЄ ПТИЦІ ТА ЛЮДЯМ!

Дата: 19.03.2021 08:36

На території України зареєстровано випадки високопатогенного грипу птиці це особливо небезпечне захворювання, яке дуже швидко передається від хворої до здорової птиці та закінчується 100 % загибеллю. До хвороби сприятливі усі види птиці.

Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області на території зоокутка гідропарку «Топільче» Комунального підприємства «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернопіль», зареєстровано спалах вірусу грипу типу А субтипу H5. Координати спалаху: 49.54803, 25.57913

ГРИП ПТИЦІ

Клінічні ознаки характеризуються почорнінням гребеня та сережок, загальним пригніченням, набряками, ураженням дихальних органів ( хрипким диханням ) та шлунково - кишкового тракту ( діарея ).

Збудник захворювання є вірус, який має унікальну здатність змінювати свою структуру.

Джерело інфекції переносниками хвороби є дикі та синантропні птахи, особливо водоплавна.

Лікування пташиний грип не лікується.

Застереження. Якщо ви хочете вберегти свою птицю та птицю своїх сусідів потрібно обмежити вигул домашньої птиці щоб уникати контакту з дикою перелітною та синантропною птицею ( голуби, ворони, горобці та інші ).

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Якщо у вас захворіла чи загинула птиця негайно повідомляйте спеціаліста ветеринарної медицини, який обслуговує дану територію.

Що станеться коли не повідомити про хворобу ?

Швидке поширення на певній території призведе до значних економічний збитків внаслідок зниження продуктивності та загибелі птиці.

ЗАБОРОНЕНО переміщення живої птиці без ветеринарних документів на території району.

Долинська районна державна

лікарня ветеринарної медицини