Чим гасити електропроводку під напругою?
Несправна ділянка електропроводки в будинку, квартирі, офісі або виробничому приміщенні є осередком потенційної небезпеки, так як в більшості випадків саме в таких місцях і виникають вогнища загоряння. Якщо вдається загасити пожежу на початкових стадіях його формування, то він завдає мінімум шкоди майну, здоров'ю і навіть життю людей. При цьому критично важливо знати, як правильно загасити палаючу проводку, яка знаходиться під напругою.
Основними причинами, які призводять до займання електропроводки, є:
технічна несправність одного або декількох вузлів електромережі будівлі;
неправильна експлуатація електрообладнання та електроприладів, підключених до мережі;
перевантаження мережі;
помилки в експлуатації освітлювальної мережі будинку або споруди.
Кожен з цих чинників окремо або в комплексі може стати причиною пожежі. Головне, що необхідно знати і пам'ятати - гасити електропроводку під напругою водою строго забороняється. Вода є відмінним провідником електроенергії і людина, яка гасить вогнище спалаху таким чином, практично гарантовано отримає ураження електричним струмом. Перше, що необхідно зробити при ідентифікації пожежі - знеструмити мережу. Якщо горять побутові електроприлади - можна висмикнути шнур з розетки, а потім відключити електроенергію загальним вимикачем. Потім можна приступати до гасіння.
Для запобігання небезпечних ситуацій ми рекомендуємо приділяти особливу увагу технічній справності електропроводки і обладнання, не перевантажувати мережу і зберігати в приміщенні вогнегасники. Першою дією під час пожежі має бути знеструмлення мережі і виклик пожежно-рятувальних підрозділів - лише після цього можна приступати до самостійного вирішення проблеми. Сподіваємося, що наша стаття була вам корисна і стане в нагоді в майбутньому. Ми, зі свого боку, бажаємо, щоб біди і неприємності обійшли вас стороною.
Начальник Долинського РВ У ДСНС Андрій Панас
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)