Обережно! Бурульки!

Дата: 23.02.2021 17:02

Температурні перепади — найсприятливіші умови для утворення крижаних бурульок. Небезпечне також накопичення великої кількості снігу та льоду на дахах або на балконах будинків. Особливу небезпеку бурульки, сніг та лід, що падають з дахів, становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків.

Утворення бурульок на козирках, дахах будівель і споруд є серйозною проблемою. Падаючи, вони можуть травмувати перехожих. При чому, чим більше вага бурульки і чим вище будівля, з якої вона впала, тим більша вірогідність і серйозність травми. Падіння снігу, льоду з даху може привести не тільки до сильного удару або струсу мозку, але і до смерті. Від бурульок і льоду страждають не тільки люди, але і матеріальні цінності.

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти з настанням потепління, необхідно:

пішоходам не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності — самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків;

по можливості слід триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста;

проходячи повз будинки або біля високих дерев, необхідно переконатися у відсутності загрози падіння снігу та льодових наростів;

якщо ви йдете по тротуару і чуєте нагорі підозрілий шум – не можна зупинятися, піднімати голову і розглядати. Бігти від будівлі теж не можна. Навпаки, потрібно якомога швидше притиснутися до стіни, щоб укриттям послужив козирок даху;

батькам необхідно роз’яснити дітям небезпеку ігор під час відлиги під карнизами дахів будинків;

під час прогулянок на свіжому повітрі з маленькими дітьми, не залишати їх без нагляду.

Пам’ятайте, що дотримання цих основних порад та заходів безпеки дозволить уникнути трагічних наслідків.

Начальник Долинського РВ У ДСНС              Андрій Панас