В Держпродспоживслужбі Івано-Франківщини відбувся тренінг з посилення готовності реагування у випадку спалаху грипу птиці

Дата: 16.08.2021 16:26

13 серпня 2021 року в  Держпродспоживслужбі  відбувся симулятивний тренінг "Підвищення обізнаності та посилення готовності  реагування у випадку  спалаху грипу птиці на території Івано-Франківської області".  Практичний блок  заходу було проведено на базі ТОВ «Снятинська Птахофабрика» та Коломийської  міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби.

В заході взяли участь спеціалісти управлінь, відділів Головного управління Держпродспоживслужби в області, що відповідальні за напрямок безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини,  спеціалісти районних, міських  державних лікарень ветеринарної медицини та лабораторій Держпродспоживслужби – загалом 54 учасники.

Під час тренінгу було практично опрацьовано відбір проб стандартного зразка під час підозри на грип птиці, а саме – відбір трахіальних та клоакальних змивів,  відбір крові.

Крім того проводився паталогоанатомічний розтин загиблої птиці та відбір, пакування і транспортування патологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень.

Обговорено та практично відпрацьовано методи проведення стемпінг-ауту птиці при ліквідації грипу птиці (методи безкровного умертвіння птиці).

Поведено імітацію засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з розроблення плану заходів по оздоровленню та визначення межі неблагополучного пункту, зони обмеження.

Крім того, було обговорено послідовність проведення епізоотичного розслідування під час спалаху пташиного грипу.